Wesele Wyspiańskiego w Mierzynie

29 sierpnia 2017

Niedzielny festyn na popularnej Mierzyniance w Mierzynie, którego główną atrakcją było przedstawienie sztuki „Wesele Wyspiańskiego” w wykonaniu Teatru Słowa z Mierzyna zgromadził nie tylko mieszkańców Mierzyna, ale i sąsiednich miejscowości. Na przybyłych czekały między innymi stoiska lokalnych rękodzielników, własne wypieki, chleb ze smalcem kiszonymi ogórkami z Mierzyńskich ogrodów.

Najważniejszym punktem programu była wystawiona sztuka „Wesele Wyspiańskiego w Mierzynie” z wplecionymi elementami naszej historii, życia codziennego i znanych wszystkim piosenek. Sztuka na nowo została napisana przez Ryszarda Galanta społecznika i reżysera amatora z Mierzyna. Aktorami Teatru Słowa byli też amatorzy, mieszkańcy Mierzyna, członkowie Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Sołectwa Mierzyn oraz Rady Sołeckiej Sołectwo Mierzyn. Przedstawienie celnie obrazuje połączenie historii z codziennością, naszymi wadami, słabościami, ale i tym, co nas łączy. To żywa lekcja historii. Piękna choreografia przygotowana przez członków Teatru Słowa zachwyciła swoją kolorystyką i miłością do detalu.

Festyn zakończyło wspólne biesiadowanie z tańcami przy weselnej muzyce. Konkurs na najlepszą nalewkę weselną wygrali Izabela i Dariusz Podhajny oraz Bożena Koprowska.

Podczas niedzielnej imprezy Mieszkańcy Mierzyna zbierali też w miejscowej parafii i podczas trwającego festynu datki na pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach, solidaryzując się z najbardziej dotkniętymi w tej tragedii. W czasie festynu zebrano 868,84 zł i 50 koron szwedzkich.

– Serdecznie dziękuję Panu Ryszardowi Galantowi, członkom Teatru Słowa, członkom Rady Sołeckiej, Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn, Centrum Handlowemu STER, wystawcom, mieszkańcom i wszystkim uczestnikom festynu za otwarte serca, życzliwość, pomoc i wsparcie powiedziała Ewa Głowacka prezes Stowarzyszenia z Mierzyna.

Tekst i Foto: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email