Warsztaty edukacyjne w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu

4 października 2022

Warsztaty edukacyjne w ośrodku w Zalesiu

W piątek 30 września uczniowie ze szkół Powiatu Polickiego wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. 

Warsztaty odbyły się w związku z przystąpieniem Powiatu Polickiego do projektu "Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w Powiecie Polickim". W warsztatach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży.

Warsztaty edukacyjne przybliżyły uczniom między innymi sposoby pozyskiwania energii i nawyki ekologiczne. 

Projekt "Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w Powiecie Polickim" finansowany jest z funduszy norweskich i realizowany jest w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach i Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży.

Jego głównym celem jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych poprzez wsparcie kompleksowych działań inwestycyjnych polegających na głębokiej termomodernizacji i podjętych w celu doprowadzenia budynków szkolnych do standardu energetycznego „pasywnego” lub „prawie zeroemisyjnego”.

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Milena Bury/Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

logotyp NFOŚiGW logotyp Iceland Liechtenstein Norway Grants Logotyp Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Logo z opisem Fundusze Europejskie Program Regionalny Flaga biało-czerwona Rzeczpospolitej Polski Logo Pomorza Zachodniego Flaga Unii Europejskiej z opisem Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Drukuj Drukuj Email Email