W Gminie Dobra przeprowadzono bezpłatne testy sprawności ruchowej i poznawczej „Alzheimer – rozumiem – wspieram”

4 października 2022

Na zdjęciu wykonywanie testów sprawności psychicznej i ruchowej

W poniedziałek 3 października Powiat Policki zorganizował w Gminie Dobra bezpłatne testy sprawności ruchowej i poznawczej "Alzheimer - rozumiem - wspieram". To w ramach obchodów Dni Zdrowia w Powiecie Polickim.

Pierwsza akcja odbyła się 27 września w Starostwie Powiatowym w Policach. Druga natomiast 29 września w Gminie Nowe Warpno. Chętni mieszkańcy Powiatu Polickiego mogli bezpłatnie wykonać testy sprawności ruchowej i poznawczej "Alzheimer - rozumiem - wspieram".

Kampania informacyjno-edukacyjna ,,Alzheimer–rozumiem–wspieram” ma na celu zwiększenie wiedzy na temat choroby Alzheimera i innych chorób otępiennych (demencji) oraz potrzeb osób chorych i ich opiekunów rodzinnych. W tym celu zapraszamy osoby chętne powyżej 60 roku życia na bezpłatne wykonanie testów sprawności ruchowej i poznawczej.

Badanie składa się z testu pamięci i testu sprawności ruchowej. Badanie to nie postawi diagnozy, ale wskaże czy dana osoba ma problem sugerujący chorobę otępienną i czy powinna jak najszybciej zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej po skierowanie do specjalisty (geriatry, neurologa, psychiatry) w celu przeprowadzenia pogłębionych badań. Wczesna diagnoza umożliwia wydłużenie nawet o kilka lat okresu samodzielnego życia, bez potrzeby korzystania z intensywnej, całodobowej opieki.

W Powiecie Polickim zaplanowano jeszcze jedną akcję wykonania testów sprawności ruchowej i poznawczej.

  • 6 października 2022 r. w godz. 16.00 – 20.00
    Gmina Kołbaskowo Siadło Górne 6a
    (Świetlica Wiejska)

UWAGA: Obowiązuje rejestracja telefoniczna
Wydział Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Policach
tel. 91 43 28 156

Ilość miejsc ograniczona

Każda z osób biorących udział w wydarzeniu otrzyma niezbędne materiały informacyjne, a także upominek – niespodziankę od organizatorów.

Serdecznie zapraszamy

Broszura potrzeby chorych - 6 MB (pdf)

Informacja dla mieszkańców Powiatu Polickiego  164 KB(pdf)

Ulotka - Alzheimer - rozumiem - wspieram 99KB (pdf)

Tekst: Emilia Traugot-Rymarek/ Wydział Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Policach, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Daniel Kiełczewski/ Wydział Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email