W Policach działają już dwie bezpłatne wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego

17 września 2019

W Policach funkcjonują już dwie bezpłatne wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. Organizatorem pierwszej z nich jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło, mieszczące się przy ul. Korczaka 57. Druga wypożyczalnia jest zlokalizowana w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ulicy Szkolnej 2.

W wypożyczalniach do dyspozycji są wózki, chodziki i kule. Chodziki rehabilitacyjne ułatwiają chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego. Kule wykorzystywane są przez osoby potrzebujące podparcia podczas nauki chodzenia po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, do utrzymania równowagi podczas przenoszenia ciężaru ciała. Z kolei wózki umożliwiają przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym motorycznie, które nie są w stanie samodzielnie chodzić. Sprzęt ten jest ergonomiczny i komfortowy w użyciu, może być wykorzystywany w domu oraz na spacerach.

Wypożyczyć można także specjalne rowery trójkołowe, które mogą wspomagać rehabilitację osób mających problem z utrzymaniem równowagi. Dla ludzi zmagających się z zaburzoną koordynacją ruchową to często jedyna możliwość, żeby aktywnie spędzić czas.

Telefon kontaktowy do PCPR: (91) 4240700
Telefon kontaktowy do PSONI: (91) 3180270

Tekst: Paulina Fajtek

 


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email