Otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu

17 września 2019

W poniedziałek 16 września otwarto w Przecławiu Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. To największa inwestycja ostatnich lat w gminie Kołbaskowo.

Zaproszonych gości przywitała Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz. Po przecięciu symbolicznej wstęgi uczestnicy przeszli do sali widowiskowej.

  • To dla nas wyjątkowy i wielki dzień. Jestem przekonana, że ten obiekt będzie tętnił życiem nie tylko podczas hucznego tygodnia otwarcia, ale dzięki Mariuszowi Skórze, dyrektorowi ośrodka, także przez długie lata – mówiła Małgorzata Schwarz Wójt Gminy Kołbaskowo.

W ramach inwestycji powstał budynek Gminnego Ośrodka Kultury przeznaczony na potrzeby kultury, administracji, gastronomii oraz sportu, budynek pomocniczy przeznaczony na potrzeby higieniczno-sanitarne oraz przechowywania, boisko piłkarskie, boisko wielofunkcyjne, kort tenisowy, stoły tenisa ziemnego, skatepark, ścieżki rowerowe oraz ścieżki do biegania. W głównym budynku od frontu znajduje się część kulturalna z salą widowiskową, zaś z tyłu parterowy pawilon z częścią rekreacyjną. Koszt realizacji inwestycji to około 27 mln zł.

  • Osoby, które stoją za mną wymyśliły ten obiekt. Osoby siedzące przede mną wybudowały go. A my zrobimy wszystko, żebyście byli z niego dumni – powiedział Mariusz Skóra, dyrektor GOKSiR w Przecławiu.

Wśród zaproszony gości nie zabrakło przedstawicieli Powiatu Polickiego: Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka, Wicestarosty Polickiego Joanny Napiwodzkiej i Radnych Rady Powiatu w Policach. 

Od 16 do 22 września trwa Przecław Festiwal 2019. Przez cały tydzień w nowo otwartym ośrodku odbędą się liczne koncerty i wydarzenia. Szczegóły: https://www.kolbaskowo.pl/index.php/aktualnosci-gminy-kolbaskowo/aktualnosci-gminne/3225-przeclaw-festiwal-2019-zobacz-program

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email