VIII Bieg Mikołajkowy w Policach – zapowiedź

16 października 2020

Zdjęcie przedstawia zawodników - dzieci w zawodach biegowych Bieh Mikołajkowy na stadionie lekkoatletycznym w Policach

Jeżeli ktoś z Was myśli, że pierwszą przepowiednią Świąt Bożego Narodzenia jest pierwsza gwiazdka, pierwszy płatek śniegu na szybie czy też czerwony nos Rudolfa przy mikołajowych saniach - jesteście w błędzie! Pierwszy sygnał do rozpoczęcia świąt dajemy podczas Biegu Mikołajkowego! Jest tylko jedno miejsce na świecie, gdzie spotyka się ponad 1500 Mikołajów i dziesiątki najbarwniejszych bajkowych postaci – miejscem tym są Police!

6 grudnia 2020 roku odbędzie się VIII Bieg Mikołajkowy. Zawodników tego dnia czekać będzie wiele atrakcji – organizator, którym niezmiennie jest Zbigniew Pokrzywiński wraz z ekipą BiegamBoLubięPolice, przygotował moc świątecznych atrakcji pozasportowych, które odbędą się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach przy ul. Piaskowej i przy hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach.
To właśnie w tym miejscu po wszystkich startach odbędzie się prawdziwa wigilijna uczta, gdzie uczestnicy,  zgodnie z mikołajkową tradycją z Polic, cieszyć będą  swoje podniebienia domowymi pierogami oraz rozgrzewającym, aromatycznym barszczem.  

Już po raz VIII to zachodniopomorskie miasto zamieni się w stolicę Świętych Mikołajów, Śnieżynek, Reniferów i setek poprzebieranych osób za postacie z bajek, filmów, legend. 

Mając na uwadze zaistniałą sytuację z Covid 19, Organizator dokona wszelkich starań, aby zachować bezpieczeństwo dla każdego uczestnika.

Zaczynając z limitami przy odbiorach swoich pakietów w biurze zawodów, zawodnik przed startem dołącza do odpowiedniej grupy, aby tylko z nimi dojść na miejsce startu  i tak naprawdę będzie z nimi, aż do chwili zakończenia imprezy. Mamy jednak nadzieję, że do czasu imprezy magia świąt sprawi, że pojawi się śnieg, a zniknie koronawirus – informuje Dyrektor Biegu Zbigniew Pokrzywiński.

Całe sportowe święto zwieńczone zostanie dekoracjami najlepszych zawodników i zawodniczek oraz tradycyjnie rozdawaniem prezentów przez Mikołaja! W trakcie imprezy odbywać  się będą także zbiórki charytatywne oraz kiermasz ciast na rzecz osób potrzebujących. Z roku na rok kiermasz cieszy się coraz większym zainteresowaniem zawodników i kibiców.

Fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/Bieg-Mikołajkowy-w-Policach-687062548052375

Regulamin i Zapisy na : https://www.biegambolubiepolice.pl


Bieg wspiera między innymi Powiat Policki.

KALENDARZ WYDARZEŃ W POWIECIE POLICKIM

Tekst: BBL Team Police/red. Agnieszka Jaguszewska, Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: BBL Team Police


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email