Projekt „Pod Biało-Czerwoną” na stulecie Bitwy Warszawskiej

14 października 2020

Kancelaria Premiera oraz Ministerstwo Cyfryzacji zapraszają do udziału w projekcie pn. „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej gminie w Polsce.
Warunkiem uzyskania środków na inwestycję jest poparcie mieszkańców, którzy oddadzą głos na swoją gminę, wypełniając ankietę na stronie internetowej projektu.
Link do oddania głosu poparcia znajduje się tutaj - https://bialoczerwona.www.gov.pl/.
Głosowanie trwa do 11 listopada 2020 r.

Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.
 
Pierwszy głos poparcia oddany na daną gminę jest równoznaczny z jej zgłoszeniem i aktywowaniem zbiórki głosów poparcia w danej gminie. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy, również osoby niepełnoletnie.
Liczba głosów wymaganych do uzyskania środków w przypadku naszej gminy wynosi 100 głosów.
Organizatorzy sfinansują 100 proc. kosztów zakupu oraz montażu masztu z polską flagą z uwzględnieniem limitu kwoty w zależności od średnich cen rynkowych.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.
 
Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn!
 
Więcej informacji oraz regulamin dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?

- dla gmin do 20 000 mieszkańców - 100 głosów;

- dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców - 500 głosów;

- dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców - 1000 głosów.

Bez względu na powyższe wymogi nie warto poprzestawać na spełnieniu powyższych warunków. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, organizator przewiduje udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Materiały


REGULAMIN​
  (rozmiar 0.47 MB, plik: pdf)

Źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email