VI Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”

14 września 2021

Uczestnicy rajdu rowerowego z upominkami przy wspólnym zdjęciu

W niedzielę 5 września odbył się VI Rodzinny Rajd Rowerowy "Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem". Partnerem wydarzenia był między innymi Powiat Policki.

Organizatorem rajdu był Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Rowerzyści mieli do pokonania dystans około 32 kilometrów (16 km w drodze do Rezerwatu Świdwie oraz 16 km w drodze powrotnej nad jezioro Głębokie). Trasa tradycyjnie przebiegała na terenie trzech gmin: Gmina Szczecin, Gmina Police oraz Gmina Dobra.

Większość trasy rowerzyści pokonali po ścieżkach rowerowych minimalizując utrudnienia samochodów i innych uczestników ruchu drogowego na trasie przejazdu. W wydarzeniu uczestniczyło wiele dzieci dlatego też tempo jazdy było bardzo spokojne (około 10 km/h). Organizatorzy zaplanowali przerwy co kilka kilometrów, aby najmłodsi rowerzyści mogli bez problemu pokonać cały dystans.

Uczestników rajdu zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz policjanci z Polic i Mierzyna.

Dla rajdu do Rezerwatu Świdwie kamizelki ufundowali firma NCDC, Starostwo Powiatowe w Policach, Nadleśnictwo Trzebież i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Po dotarciu do Rezerwatu Świdwie uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale. Było też ognisko, na którym uczestnicy piekli kiełbaski.

Tekst i Foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email