Mistrzostwa Polski w łukach bloczkowych i barebow

13 września 2021

Reprezentacja klubu Defmar Police z flagą Polic

W miniony weekend w Więcławicach k. Krakowa odbyły się Mistrzostwa Polski w łukach bloczkowych i barebow.

W zawodach brało udział ponad 120 zawodników z całej Polski, w tym reprezentacja Akademii Łucznictwa i Sportów Strzeleckich Defmar Police.

Wyniki polickich zawodników podczas tegorocznych Mistrzostw Polski seniorów w łukach bloczkowych i barebow:

Drużyna barebow kobiet w składzie: Dominika Motyka, Justyna Cylejowska, Joanna Kryca, Ewa Drozdowska, pokonując wszystkie drużyny kobiet zdobyła Tytuł Drużynowego Mistrza Polski zdobiąc swoje szyje złotym medalem.

Drużyna barebow mężczyzn w składzie Przemysław Chmielewski, Jacek Mark, Krystian Kryca uległa w finale warszawskiemu klubowi i zdobyła tytuł drużynowego Wicemistrza Polski zdobywając srebrne medale.

W bratobójczym finale mikst wygrał zespół Dominika Motyka z partnerem pokonując klubową drużynę Jacka Mark i Justyne Cylejowską. Zdobywając kolejno tytuły Mistrza i Wicemistrza Polski, tym samym przywożąc do Polic złoty i srebrny medal. Dodatkowo na 7 miejscu zakończył rywalizację mikst Przemysław Chmielewski i Ewa Drozdowska, a miejsce 8 wywalczył mikst w składzie Joanna i Krystian Krycowie.

Justyna Cylejowska pokonując swoje rywalki zdobyła tytuł II Wicemistrza Polski. Jacek Mark również uplasował się na trzecim miejscu zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski. Dominika Motyka zakończyła rywalizację na wysokim 5 miejscu, tuż za nią na miejscu 8 Ewa Drozdowska, a na miejscu 11 Joanna Kryca. Dodatkowo wśród mężczyzn 8 miejsce zajął Przemysław Chmielewski, a 16 miejsce Krystian Kryca. W łukach bloczkowych Tomasz Chmielewski pokonując w swojej kategorii 44 rywali, zakończył zmagania na bardzo wysokim 6 miejscu.

Tekst i Foto: Akademia Łucznictwa i Sportów Strzeleckich Defmar Police

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL