VI Powiatowa Gala Wolontariatu i Aktywności Społecznej za nami

28 marca 2022

Laureaci konkursu "Razem Możemy Więcej. Edycja 2021"

Powiat Policki już po raz szósty zorganizował Galę Wolontariatu i Aktywności Społecznej. W tym roku wręczono nagrody w czterech kategoriach – wszystko to w ramach konkursu „Razem Możemy Więcej. Edycja 2021”.

Tegoroczna Gala Wolontariatu i Aktywności Społecznej była okazją do wyróżnienia osób i instytucji za działalność w roku 2020 i 2021.

Gospodarzami Powiatowej Gali Wolontariatu i Aktywności Społecznej byli Starosta Policki Andrzej Bednarek i Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski.

VI Powiatowa Gala Wolontariatu i Aktywności Społecznej rozpoczęła się od uczczenia minutą ciszy wszystkich poległych ukraińskich obywateli podczas wojny w Ukrainie.

W konkursie "Razem Możemy Więcej. Edycja 2021" złożono 52 wnioski. Kapituła konkursu pracowała pod przewodnictwem Członka Zarządu Powiatu w Policach Beaty Chmielewskiej i przyznała nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

  • I kategoria - Działanie warte naśladowania
  • II kategoria - Osobowość roku
  • III kategoria - Działalność instytucji i placówek publicznych oraz podmiotów prywatnych w zakresie aktywności społecznej
  • IV kategoria - Inicjatywy służące przeciwdziałaniu i łagodzeniu skutków epidemii

Głównym celem konkursu była promocja różnorodnych form zaangażowania społecznego, w tym działalności organizacji pozarządowych, wolontariuszy, grup nieformalnych oraz instytucji
i podmiotów rozwijających aktywność społeczną w Powiecie Polickim. 

Nagrody i wyróżnienia wręczali Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka i Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska.

Lista laureatów konkursu:

Kategoria I: „Działania warte naśladowania”

I miejsce – Przedstawiciele Stowarzyszenia "Carpe diem" z siedzibą w Dołujach za projekt „Weekend Otwartych Ogrodów”.

II miejsce – Przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Harmonii Społecznej z siedzibą w Policach za projekt „Misja Harmonijka cz. 1”.

III miejsce – Przedstawiciele Klubu Motocyklowego Black Sproket z siedzibą w Skarbimierzycach za „Działalność charytatywną”.

III miejsce - Przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Odział Rejonowy w Policach Koło Nr 2 Stobno za „Działalność na rzecz Seniorów”. 

Wyróżnienie - Krystyna Seweryńczyk Przewodnicząca Rady Osiedla Nr 2 "Stare Police" za przedsięwzięcie „Jadłodzielnia na Starym Mieście w Policach”. 

Kategoria II: „Osobowość roku”

I miejsce – Karina Mazurkiewicz

II miejsce – Tomasz Andrzejewski

III miejsce – Mariusz Wojdak

Wyróżnienie – Zdzisław Gorący Prezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Pożyteczni” z siedzibą w Policach.

Kategoria III: "Działalność instytucji i placówek publicznych oraz podmiotów prywatnych w zakresie aktywności społecznej"

I miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach

II miejsce – Przedstawiciele Centrum Handlowego Ster w Szczecinie

III miejsce – Przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach

Kategoria IV: "Inicjatywy służące przeciwdziałaniu i łagodzeniu skutków epidemii"

Wyróżnienie - Anna Twarowska Druhna Hufca Police Chorągwi Zachodniopomorskiej Związku Harcerstwa Polickiego, przedstawiciele Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich w Mierzynie, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzózkach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Warpnie. 

Tegoroczna Gala była także okazją do wręczenia nagród Starosty Polickiego "Postawa godna naśladowania". 

Każdy, dzięki komu zostaje uratowane życie, zdrowie lub mienie innego człowieka, zasługuje na szczególne uznanie społeczeństwa, a aktywne działanie przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa nie może zostać niezauważone. Unikalny medal, Starosta Policki Andrzej Bednarek wraz z przedstawicielami gmin Powiatu Polickiego, wręczył następującym osobom: 

  • Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży, na czele z Prezesem Grzegorzem Miśkiwem oraz najbardziej zaangażowanymi strażakami Dariuszem Budzyńskim i Sławomirem Miśkiwem.
  • Daniel Henschel
  • Wojciech Bobrowski

Gospodarze Gali podziękowali także kapitule konkursu oraz pracownikom Wydziału Spraw Obywatelskich i Wydziału Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Policach za organizację przedsięwzięcia oraz osobom i instytucjom, które wsparły organizację VI Powiatowej Gali Wolontariatu i Aktywności Społecznej.

Galę uświetnił występ zespołu Jackpot.

Retransmisja finału konkursu "Razem Możemy Więcej. Edycja 2021"

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email