V Powiatowa Gala Wolontariatu i Aktywności Społecznej

9 grudnia 2019

Powiat Policki już po raz piąty zorganizował Galę Wolontariatu i Aktywności Społecznej. W tym roku wręczono nagrody w trzech kategoriach – wszystko to w ramach konkursu „Razem Możemy Więcej. Edycja 2019”.

Gospodarzami Powiatowej Gali Wolontariatu i Aktywności Społecznej byli Starosta Policki Andrzej Bednarek i Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski.

  • Chcemy by podczas tej Gali zauważone zostały osoby, które są aktywne społecznie i które działają bezinteresownie na rzecz osób potrzebujących pomocy - mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

W konkursie "Razem Możemy Więcej. Edycja 2019" złożono 229 wniosków. Kapituła konkursu składała się z siedmiu osób - reprezentantów Rady Powiatu w Policach oraz samorządów gminnych - i pracowała pod przewodnictwem Członka Zarządu Powiatu w Policach Beaty Chmielewskiej.

  • Dziękujemy tym wszystkim, którzy wokół siebie zobaczyli szlachetne postawy i działania i złożyli wnioski o przyznanie wyróżnień. Jak co roku, wiedzieliśmy o tym, że mamy bardzo trudne zadanie. Staraliśmy się rozwiązać je jak najlepiej. Opisane historie rodziły w nas dreszcze emocji i wiele wzruszeń - mówiła Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się w następujących kategoriach:

  1. Działanie warte naśladowania
  2. Osobowość roku
  3. Działalność placówek publicznych w zakresie aktywności społecznej

Głównym celem niniejszego konkursu była promocja różnorodnych form zaangażowania społecznego, w tym działalności organizacji pozarządowych, wolontariuszy, grup nieformalnych oraz instytucji i podmiotów rozwijających aktywność społeczną w Powiecie Polickim.

Nagrody i wyróżnienia wręczyli Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka i Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska.

Lista laureatów konkursu:

Kategoria I: „Działania warte naśladowania”

I miejsce – Ewa Łukasiewicz i Jolanta Jastrzębska – „Wolontariat na rzecz potrzebujących”

II miejsce – Grzegorz Kajkowski – „Wolontariat na rzecz środowiska”

III miejsce – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje – „Świąteczna Paczka Dołuje – Kościno”

III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich ,,Kreatywne Wtorki” w Dołujach – „Torba pełna pasji”

Kategoria II: „Osobowość roku”

I miejsce – Krystyna Seweryńczyk

I miejsce – Adrian Mazur (Hulk Team Police)

I miejsce – Halina Sromek

II miejsce – Monika Wernio-Koprowicz Beauty Room Police

III miejsce – Jolanta Resiak

Kategoria III: „Działalność placówek publicznych w zakresie aktywności społecznej”

I miejsce – Grupa Szybkiego Reagowania Wolontariusze Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży

II miejsce – Szkolna Grupa „Pomagacze” Szkoła Podstawowa Nr 8 w Policach z Oddziałami Dwujęzycznymi opiekun Iwona Włodarska

III miejsce – Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Policach ,,Anioły ze szkoły” opiekun Hanna Bochen

III miejsce – Szkolne Koło Wolontariatu ,,Biała pomaga” Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach opiekun Natalia Wawrzyniak

Tegoroczna Gala była także okazją do wyróżnienia przez Wójtów i Burmistrzów Gmin Powiatu Polickiego organizacji, osób czy instytucji działających na swoim terenie. Wyróżnienia wręczyli także przedstawiciele Powiatu Polickiego. Wyróżnienia otrzymali: Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej Klub im. H. Dunanta w Policach, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych AMICUS z w Policach, Szczecińskie Stowarzyszenie „Złoty Wiek” oraz Viva Natura Gospodarstwo rolne.

Gospodarze Gali podziękowali także Wydziałowi Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach za organizację przedsięwzięcia oraz osobom i instytucjom, które wsparły organizację V Powiatowej Gali Wolontariatu i Aktywności Społecznej.

Wydarzenie uświetnił występ duetu fortepianowego Czesław Majewski i Janusz Tylman w koncercie "Śpiewające fortepiany – koncertowo i z humorem" wraz z Joanną Stefańską-Matraszek (sopran) i Ireneuszem Miczką (baryton).

Retransmisja finału konkursu "Razem Możemy Więcej. Edycja 2019"

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email