Umowa na przebudowę drogi w Siadle Górnym podpisana

10 maja 2017

10 maja w Starostwie Powiatowym w Policach podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Szczecin - Siadło Górne. Inwestycja kosztować będzie 3 miliony 342 tysiące złotych i realizowana jest przy wsparciu Gminy Kołbaskowo i Budżetu Państwa.

W wydarzeniu wziął udział Zarząd Powiatu w Policach, Wójt Gminy Kołbaskowo, Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach, przedstawiciel Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach i przedstawiciele wykonawcy – firmy Strabag sp. z o.o.

  • Remontowany odcinek ma około 1 500 metrów. W ramach inwestycji zostanie przebudowana konstrukcja nawierzchni, w Siadle Górnym podłączona zostanie kanalizacja deszczowa i wybudowana ścieżka rowerowa i chodniki. Natomiast poza miejscowością powstanie ciąg rowerowo-pieszy – tłumaczyła Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.
  • To kolejna inwestycja, która jest realizowana wspólnie z gminami naszego powiatu. Dzisiaj podpisujemy umowę na przebudowę naszej drogi w Gminie Kołbaskowo. Dziękujemy Pani Wójt za wsparcie finansowe i pomoc w realizacji tej inwestycji – mówił Andrzej Bednarek Starosta Policki.
  • Ta inwestycja, mimo że jest realizowana na drodze powiatowej, to dotyczy mieszkańców naszej gminy. Takie inicjatywy będziemy wspierać – mówiła Małgorzata Schwarz Wójt Gminy Kołbaskowo.
  • Prace na tym odcinku powinny zakończyć się 30 września br. Na czas inwestycji zostanie wprowadzony wahadłowy ruch pojazdów. Oczywiście mogą wystąpić utrudnienia, za które przepraszamy – mówi Mateusz Frąckowiak koordynator ds. informacji Starostwa Powiatowego w Policach.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 3 miliony 342 tysiące złotych. 50% tej kwoty zostanie dofinansowane z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, 25% z budżetu Gminy Kołbaskowo i 25% z budżetu Powiatu Polickiego.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email