Umowa na przebudowę drogi w Mierzynie podpisana

11 maja 2017

11 maja w Starostwie Powiatowym w Policach podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej w Mierzynie. Inwestycja kosztować będzie 2 miliony 164 tysiące złotych i realizowana jest przy wsparciu Gminy Dobra i Budżetu Państwa.

W wydarzeniu wziął udział Wicestarosta Policki, Wójt Gminy Dobra, Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach, przedstawiciel Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach i przedstawiciel wykonawcy – firmy Eurovia Polska S.A.

  • Remontowany odcinek ma około 600 metrów. W ramach inwestycji przebudowana zostanie zniszczona nawierzchnia, powstaną nowe chodniki, zatoka autobusowa, a także zbudowana zostanie kanalizacja deszczowa - tłumaczyła Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.
  • To już kolejny etap remontu ulicy Długiej w Mierzynie. W 2013 roku został wykonany kolektor kanalizacji deszczowej i przebudowana nawierzchnia innego odcinka tej ulicy. W 2015 roku wybudowano chodniki w okolicy szkoły podstawowej. Te zadania zrealizowała Gmina Dobra, z którą współpraca układa nam się bardzo dobrze – mówił Mariusz Sarnecki Wicestarosta Policki.
  • Przebudowa tego odcinka jest najtrudniejszym etapem remontu ulicy Długiej. W miejsce istniejącego rowu wybudowany zostanie chodnik i zatoka autobusowa. Odcinek ten biegnie wzdłuż szkoły. Poprawi się bezpieczeństwo uczniów. Współpracujemy z Powiatem Polickim na wielu płaszczyznach, a dzisiejsze wydarzenie pokazuje, że ta współpraca jest wzorcowa - mówiła Teresa Dera Wójt Gminy Dobra.
  • Prace na tym odcinku powinny zakończyć się 29 września br. Kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami i ewentualnie wybierać inne trasy przejazdu – mówi Mateusz Frąckowiak koordynator ds. informacji Starostwa Powiatowego w Policach.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 2 miliony 164 tysiące złotych. 50% tej kwoty zostanie dofinansowane z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, 25% z budżetu Gminy Dobra i 25% z budżetu Powiatu Polickiego.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email