ToppVolley Norge z wizytą w Powiecie Polickim

6 grudnia 2016

Od 30 listopada do 4 grudnia przebywała w Policach norweska drużyna ToppVolley Norge. To efekt nawiązanej współpracy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Police.

W Policach przez pięć dni przebywała żeńska i męska młodzieżowa drużyna reprezentacji Norwegii w piłce siatkowej. Norwedzy trenowali, ale także zwiedzali Szczecin, spotkali się z przedstawicielami Powiatu Polickiego i dyrekcją Zespołu Szkół w Policach oraz rozegrali mecz kontrolny.

  • Cieszymy się, że została nawiązana współpraca z norweską drużyną. Uczennice Zespołu Szkół były w Norwegii we wrześniu, a teraz przyjechali do nas Norwedzy. Współpraca przynosi wymierne efekty. Poznajemy specyfikę funkcjonowania norweskiej szkoły, trenerzy obserwują pracę, a uczniowie rywalizują między sobą. To także możliwość podniesienia swoich umiejętności: sportowych i językowych - mówi Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Wizyta Norwegów rozpoczęła się od zwiedzania Szczecina. Wały Chrobrego, Urząd Miasta, Jasne Błonia i inne zrobiły na norweskiej drużynie duże wrażenie. Zajęcia sportowe zaczęły się po południu. Był to trening w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół w Policach. Po nim, goście udali się do Podgrodzia by odpocząć po podróży i siatkarskich zajęciach.

Kolejnego dnia Norwedzy również nie mogli narzekać na nudę.

  •  Głównym punktem tego dnia było spotkanie z Przewodniczącym Rady Powiatu w Policach Cezarym Arciszewskim, Członkiem Zarządu Powiatu Beatą Chmielewską, Starostą Polickim Andrzejem Bednarkiem i Dyrektor Zespołu Szkół Agatą Jarymowicz. Zawsze podkreślamy, że Powiat Policki i Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach to nasi główni sponsorzy i partnerzy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o specyfice funkcjonowania obu szkół i wyrazili chęć dalszej współpracy. Goście z Norwegii otrzymali drobne upominki przygotowane przez Zespół Szkół i Powiat Policki. Również w czwartek Norwedzy zwiedzili Muzeum Historyczne "Skarb" w Policach oraz rozegrali testmecz z SMS Police - mówi Mateusz Frąckowiak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Więcej informacji o wizycie Norwegów w Polsce

Fotogaleria z treningu

Fotogaleria ze spotkania z przedstawicielami Powiatu Polickiego

 

Drukuj Drukuj Email Email