TOK SZOK w wykonaniu wychowanków MOW Trzebież

21 czerwca 2018

Specjalnym pokazem spektaklu teatralnego TOK SZOK pożegnali się z mieszkańcami Trzebieży wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, kończący pobyt w ośrodku. Placówkę opuszcza 21 wychowanków, niektórzy po prawie trzech latach pobytu.

Akcja spektaklu TOK SZOK działa się w studiu telewizyjnym, gdzie trwało nagranie programu na żywo. Losy programu potoczyły się jednak inaczej niż życzył sobie prowadzący... Spektakl to próba refleksji o skomplikowanych relacjach międzyludzkich.

Chłopcy z MOW byli bardzo aktywni w lokalnej społeczności. Udzielali się jako wolontariusze w wielu różnorodnych przedsięwzięciach, za co w obecności zebranych na prezentacji spektaklu mieszkańców Trzebieży podziękowała im Sołtys Małgorzata Siemianowska.

Miniony rok szkolny był czasem intensywnego angażowania wychowanków w kursy zawodowe i zajęcia rozwijające uzdolnienia. W ramach kursu zawodowego "Pomocnik malarza" wychowankowie wyremontowali wszystkie pokoje w internacie, salę do ćwiczeń CrossFit oraz salę teatralną. W ramach kursu zawodowego brukarza pomogli zbudować nowy parking na dotychczas nie użytkowanym terenie przy hali ośrodka. Chłopcy brali też udział w kursach "pomocnik kucharza" oraz "operator wózków widłowych".

Ważną częścią pracy wychowawczej było rozwijanie zainteresowań podopiecznych oraz upowszechnianie ich sukcesów. Chłopcy uczestniczyli w kilkudziesięciu konkursach regionalnych i ogólnopolskich, zdobywając m.in. tytuł Mistrza Polski MOW w piłce halowej - turnieju pod patronatem PZPN. Z nagrodą zespołową i kilkoma indywidualnymi wrócili też z Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego w Warszawie.

W imieniu wychowanków dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, instytucjom i podmiotom, które wspierały działania na rzecz naszych wychowanków.

Trzymajmy kciuki za młodych chłopaków z trzebieskiego MOW, którzy mimo wcześniejszych życiowych trudności próbują żyć pięknie i pożytecznie.

Zdjęcia: spektakl, życie w MOW

Tekst: Marcin Głuszyk/Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży

Foto: Mariusz Krawczyk, Mateusz Kota


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email