To już 45 lat Klubu Honorowych Dawców Krwi im. H. Dunant’a w Policach

30 września 2019

Oddając bezinteresownie cząstkę siebie, ofiarują drugiemu człowiekowi  najcenniejszy z darów, lek którego nie da się wyprodukować syntetycznie, a który ratuje zdrowie i życie. Kim są osoby, których postawa jest godna naśladowania?  To m. in. członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi  im. H. Dunant'a w Policach przy Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police S. A. Organizacja ta, w minioną sobotę tj. 28 września br. obchodziła jubileusz 45- lecia swojej działalności.

Z tej okazji w  Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbyła się uroczystość, w której udział wzięli członkowie klubu oraz zaproszeni goście, w tym   m.in. przedstawicie Powiatu Polickiego i Gminy Police oraz Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., a także  klubów zrzeszających krwiodawców w innych regionach Polski.

Ta wyjątkowa uroczystość była okazją do przedstawienia krótkiej historii klubu oraz podsumowania jego działalności na przestrzeni tych minionych 45 lat.  Najbardziej zasłużonym dawcom krwi wręczone zostały wyróżnienia z rąk Tomasza Ogrodnika Prezesa Rady Głównej Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej.

Nie obyło się  bez  podziękowań dla osób i instytucji wspierających na co dzień policki klub. Pośród nich znalazł się  również Powiat Policki.

Klub Honorowych Dawców Krwi  im. H. Dunanta'a w Policach przy Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. jest jedyną tego rodzaju organizacją na terenie powiatu polickiego. Na przestrzeni 45 lat swojej działalności jego członkowie oddali ponad 10 tysięcy litrów krwi.

"To szczególny rodzaj działalności. Dawcy krwi niewątpliwie swoją postawą zasłużyli na medal "Postawa godna naśladowania", który miałem przyjemność podczas uroczystości wręczyć na ręce Pana Pawła Fiałkowskiego, Prezesa Klubu. Medal ten przyznawany jest w bardzo wyjątkowych sytuacjach. Tu nie było żadnych wątpliwości. Obserwujemy wszechstronny rozwój nauki, techniki, nowe możliwości i rozwiązania, jednakże nadal jedyną fabryką ludzkiej krwi jest człowiek. Cieszę się bardzo, że Powiat Policki wspiera i  współpracuje z organizacją, która ma tak ważną funkcję w życiu społecznym  - mówi Andrzej Bednarek Starosta Policki.

W tym szczególnym wydarzeniu Powiat Policki reprezentowany był przez Andrzeja Bednarka Starostę Polickiego, Joannę Napiwodzką Wicestarostę Polickiego oraz Jolantę Tobołę Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu w Policach, a także pracowników Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich oraz Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

 

 

Drukuj Drukuj Email Email