Dzień Psiaka i Kociaka

30 września 2019

Jesienna deszczowa aura nie przeszkodziła dobrej zabawie uczestnikom  festynu rodzinnego odbywającego się w niedzielę 29 września br. z okazji Dnia Psiaka i Kociaka  w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

Kącik szczęścia, bananowe tatuaże, zabawy plenerowe, pokazy tresury psów oraz samochodów militarnych, to tylko kilka z licznych atrakcji przewidzianych dla odwiedzających w tym dniu schronisko.

W trakcie wydarzenia przeprowadzono konkurs ekologiczny pn. „NASZE ŚRODOWISKO- NASZA EKOLOGIA- NASZA PRZYSZŁOŚĆ”, w którym fundatorem głównym nagród był Powiat Policki. Zakupione rowery trafiły do laureatów w następujących kategoriach wiekowych:

  • dzieci – Jakub uczeń klasy 8 SP w Rzędzinach,
  • kobiety – Pani Monika z Dobrej,
  • mężczyźni – Pan Maciej z Poznania.

Realizacja festynu rodzinnego możliwa była dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji publicznych. Wsparcia udzielił Powiat Policki oraz Gminy: Dobra, Nowe Warpno, Kołbaskowo i Police.

Podczas Dnia Psiaka i Kociaka odbył się finał akcji charytatywnej pn. ”Tatuaż dla Schroniska 2019” zorganizowanej przez studio Tatuażu A.art ze Szczecina, w którym od kilku miesięcy wykonywane były tatuaże, z myślą o przeznaczeniu dochodu na zakup i montaż wahadłowych okienek do psich boksów. Podczas kilkumiesięcznej akcji zebrano 11 330 zł.  Do  zbiórki pieniędzy na ten cel włączyło się również Stowarzyszenie Kudłata Przystań, które było współorganizatorem VI Dnia Psiaka i Kociaka w Schronisku zbierając podczas festynu 4 760,60 zł. W sumie zebrano 16 090,60 zł. Środki te, z pewnością pozwolą polepszyć komfort mieszkańcom schroniska.

W wydarzeniu wzięło udział wielu przyjaciół schroniska, w tym m. in. wolontariuszy, przedstawicieli  instytucji publicznych, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt. Powiat Policki reprezentowany był przez Joannę Napiwodzką, Wicestarostę Polickiego.

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: gminadobra24.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email