Święto Policji w Policach

21 lipca 2017

W czwartek 20 lipca Komenda Powiatowa Policji w Policach obchodziła oficjalne uroczystości związane ze Świętem Policji. Akademia odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

Obchody Święta Policji były okazją do wręczenia, przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł. insp. Jacka Cegiełę i Komendanta Powiatowego Policji w Policach mł. insp. Mariusza Bajora, odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe, ale również do wręczenia wyróżnień i podziękowań. 

Ponadto poinformowano o awansie mł. insp. Mariusza Bajora na stopień inspektora. Uroczystość wręczenia awansu odbędzie się 26 lipca w Szczecinie.

Pięcioro policjantów otrzymało z rąk Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka i Przewodniczącego Rady Powiatu Cezarego Arciszewskiego nagrody za zaangażowanie w służbę i wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych oraz osiągnięte ponadprzeciętnej wyniki w służbie.

W obchodach Święta Policji wzięło udział wielu zaproszonych gości. Byli przedstawiciele Gmin Powiatu Polickiego i władze Powiatu Polickiego: Starosta Policki Andrzej Bednarek i Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.

Święto Policji przypada w rocznicę powołania w 1919 polskiej Policji Państwowej (24 lipca). Ustanowione zostało 21 lipca 1995r.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email