Światowy Dzień Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Policach

1 kwietnia 2019

W piątek 5 kwietnia odbędą się obchody Światowego Dnia Zdrowia. Zapraszamy do Starostwa Powiatowego w Policach w godzinach 9:00 - 14:00.

Podczas Światowego Dnia Zdrowia w naszym urzędzie będzie funkcjonowało stoisko informacyjno-edukacyjno-pomiarowe.  Będzie można dokonać pomiaru ciśnienia tętnicznego krwi oraz pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu za pomocą smokerlyzera. Będą także walizki z narządami 3D oraz instruktaż prawidłowego mycia zębów przy pomocy modelu uzębienia człowieka. 

Stoisko będzie funkcjonować od godziny 9:00 do 14:00. Do dyspozycji będzie także lekarz (w godzinach 10:00-13:00).

Zainteresowane osoby będą mogły zobaczyć symulację skutków zażywania narkotyków i spożywania alkoholu za pomocą narko i alkogogli oraz nauczyć się udzielania pierwszej pomocy na fantomie. 

Na stoisku będą ulotki i broszurki o tematyce zdrowotnej (palenie papierosów, dopalacze, HIV/AIDS, szczepienia, grypa, antybiotyki, pedikuloza i wiele innych). 

Ponadto będą przeprowadzane pomiary glukozy oraz nasycenia hemoglobiny tlenem za pomocą pulsoksymetru.

Organizatorem obchodów Światowego Dnia Zdrowia jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Policach (Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia, Epidemiologia). Współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Policach oraz "Medika" Usługi Medyczne Sp. z o.o. (Lek. Krystyna Czerwińska).


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email