Światowy Dzień Sybiraka obchodzono również w Przęsocinie

19 września 2017

17 września obchodziliśmy Światowy Dzień Sybiraka. Również w Przęsocinie obchodzono ten dzień. Złożenie kwiatów, uroczysta Msza Święta i spotkanie z Sybirakami było wyrazem głębokiego szacunku i uznania dla ludzi, którzy w tak trudnych warunkach, walcząc o przetrwanie, żyli w głębokiej tęsknocie i nadziei na powrót do Ojczyzny.

  • Bardzo się cieszę, że razem z Gminą Police możemy wspierać Tych, którzy przeżyli "wielkie piekło" współczesnej historii - zesłanie na Sybir. Mamy obowiązek, w imieniu naszych Mieszkańców, wspierać ich działania i szanować pamięć, która stanowi dla nas wszystkich bardzo smutną lekcję totalitaryzmu wschodniego - mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Organizatorem spotkania z Sybirakami był Powiat Policki. Najstarszym mieszkańcom podziękowano i wręczono drobne upominki. Najważniejszym jednak było wspólne spędzenie czasu w miłej i przyjaznej atmosferze. W uroczystości, oprócz Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka, wziął także udział Prezes Zachodniopomorskiego Związku Sybiraków w Szczecinie Albert Miłaszewski.

Podczas spotkania, Tadeusz Słonina omówił działalność Zachodniopomorskiego Związku Sybiraków w Szczecinie oddział w Przęsocinie. 

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email