Spotkanie Zarządu Powiatu w Policach z autorem książek „Oni byli pierwsi”

19 kwietnia 2022

Od lewej na tle baneru Powiatu Polickiego,Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach, Stefan Marszałek ,Joanna Napiwodzka Wicestarosta Policki, Andrzej Bednarek Starosta Policki

13 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Policach odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu w Policach ze Stefanem Marszałkiem, autorem serii książek pod tytułem "Oni byli pierwsi".

Była to nie tylko okazja do rozmów i wzajemnego złożenia życzeń świątecznych, ale również do wręczenia podziękowań dla przedstawicieli  Powiatu Polickiego- wydawcy książek.

W imieniu pionierów, pierwszych powojennych mieszkańców  powiatu, składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie, życzliwą współpracę i przyjazną atmosferę, za wspieranie we wszystkich działaniach edukacyjnych, tworzących swoisty symbol międzypokoleniowej łączności społeczności, przy publikacji wspomnień pionierów ziemi polickiej - mówił Stefan Marszałek.

Publikacje autorstwa Stefana Marszałka to historie tych, którzy po II wojnie światowej daleko od rodzinnych stron, niepewni jutra, budowali swój nowy dom na ziemi, która do niedawna należała do okupanta. W IV części tej wyjątkowej publikacji zwrócono również uwagę na kolejne dekady i ludzi, którzy przybywali do Polic w latach 60 i 70. Powstająca wówczas fabryka nawozów sztucznych, kusiła zarobkami i nadzieją na wymarzone mieszkanie.

Premiera ostatniej z serii książek odbyła się 30 września 2021 r.

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach.

 

Drukuj Drukuj Email Email