Spotkanie robocze dotyczące utworzenia w Powiecie Polickim szkoły branżowej I stopnia lub klasy patronackiej w szkole branżowej I stopnia

1 października 2021

Uczestnicy spotkania roboczego w sali sesyjnej

28 września w Starostwie Powiatowym w Policach odbyło się spotkanie dotyczące możliwości utworzenia w Powiecie Polickim szkoły branżowej I stopnia lub klasy patronackiej w szkole branżowej I stopnia dedykowanej największemu lokalnemu pracodawcy – Grupie Azoty.

Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska poprowadziła spotkanie przedstawiając możliwości prawne i źródła finansowania tego przedsięwzięcia.

Grupa Azoty była reprezentowana przez Dyrektora Departamentu Zasobów Ludzkich i Zarządzania – Roberta Naklickiego oraz pełnomocnika ds. współpracy ze szkolnictwem wyższym – Ewę Chmielewską.

Wśród uczestników spotkania byli również przedstawiciele innych spółek Grupy Azoty: Polyolefins oraz Police Serwis oraz dyrekcja Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, placówki, która od kilku lat współpracuje z Grupą Azoty w zakresie kształcenia zawodowego techników technologii chemicznej w technikum.

W klasie szkoły branżowej I stopnia dedykowanej Grupie Azoty mają kształcić się przyszli pracownicy spółek w różnych zawodach m.in. operator urządzeń przemysłu technicznego, elektryk, automatyk, elektromechanik, którzy jako pracownicy młodociani realizować będą praktyczną naukę zawodu na różnych stanowiskach pracy w Grupie Azoty, kształcenie ogólne odbywać będą w Zespole Szkół w Policach, a kształcenie zawodowe teoretyczne zrealizują w formie miesięcznych kursów zawodowych.

W najbliższym czasie odbędzie się kolejne spotkanie robocze mające na celu analizę podstaw programowych wybranych zawodów w kontekście możliwości kształcenia poszczególnych umiejętności w zawodzie na konkretnych stanowiskach pracy w spółkach Grupy Azoty pod okiem wykwalifikowanego mistrza – instruktora praktycznej nauki zawodu.

Wypracowanie modelu kształcenia pracowników młodocianych w oparciu o zasoby pracodawcy, z uwzględnieniem wymagań egzaminacyjnych to obecnie najważniejsze zadanie.

Tekst: Agnieszka Bąk/Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury

Foto: Telewizja Police


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email