Spotkanie polsko-niemieckie

28 listopada 2018

24 listopada dzieci z Domu Dziecka w Tanowie spotkały się z młodzieżą z AWO ERZIEHUNGSHILFEVERBUND ze Strausberga i ich wychowawcą- Adamem Baszanowskim.

Młodzież z Niemiec podczas biegu charytatywnego zebrała 300 euro i postanowiła przeznaczyć je na pomoc i wsparcie dla dzieci z Tanowa.

Dostaliśmy zestaw do karaoke i 150 euro, które bardzo przyda się dzieciom jako kieszonkowe na zbliżający się wyjazd do Poczdamu.

Najważniejsze jednak było wzajemne poznawanie się i zaprzyjaźnienie. Brak znajomości języka w niczym nam nie przeszkadzał. Wystarczyły wspólne zabawy, ciasto, pizza, translator w telefonie i pomocny wychowawca.

Spotkanie rozpoczęto wczesnym podwieczorkiem w placówce z własnoręcznie upieczonym ciastem przez dzieciaki z Tanowa. Potem były zabawy zdominowane przez "nieśmiertelne" kalambury i podziwianie piękna naszej okolicy na fotografiach Przemka Wójcika w naszej Galerii TaNowa.

Spotkanie zakończono wspólną kolacją w polickiej pizzerii. Żal było się rozstawać. Mamy nowych przyjaciół. Już się cieszymy na kolejne spotkanie.

Tekst i Foto: Dom Dziecka w Tanowie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email