Spektakl „Nie z tej bajki” w polickim MOKu

13 czerwca 2016

W wtorek 14 czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 odbędzie się prezentacja spektaklu teatralnego dla dzieci pt. "Nie z tej bajki".

Spektakl odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Prezentować go będą podopieczni MOW Trzebież zrzeszeni w grupie ArtCrew z towarzyszeniem wolontariuszek i praktykantek ERASMUS+ z Ukrainy.

Praca nad spektaklem trwała od początku roku szkolnego. W przedstawieniu wykonywanym z muzyką na żywo zobaczyć będzie można m.in. starszych wychowanków MOW Trzebież, którzy grali m.in. w filmie FATHER0, a także nowych członków grupy.

Premiera spektaklu „Nie z tej bajki” miała miejsce podczas V PRZETWORNIKA, dwa tygodnie później spektakl prezentowany był na Ogólnopolskim festiwalu MOW "KOWADŁO" w Kuźni Raciborskiej, gdzie zajął pierwsze miejsce w kategorii form teatralnych. Kolejne prezentacje odbyły się 10 czerwca w Policach.

Pokazy w dniu 14 czerwca zakończą prezentacje tego spektaklu - wielu młodych aktorów kończy bowiem w tym roku pobyt w MOW Trzebież i rozpocznie dalszą naukę w szkołach publicznych w swoich rodzinnych miejscowościach.

"Gdy rzeczywistość nie wygląda tak jakbyśmy tego oczekiwali,
gdy zabraknie kogoś na prawdę bliskiego, chcemy uciec,
przenieść się w inny wymiar, znaleźć miejsce,
które pozwoli nam oderwać się od codzienności.
Czy ucieczka do świata bajek, snów i marzeń sprawi, że będziemy szczęśliwi?
Czy jest możliwe, żeby zostać tam na dłużej?
I czy jest to odpowiednie miejsce dla nas?
A może to iluzja, wymysł naszej wyobraźni,
a to co ważne i prawdziwe czeka na nas tuż obok"

Tekst: Marcin Głuszyk/MOW Trzebież

Foto: MOW Trzebież

Drukuj Drukuj Email Email