Ślubowanie uczniów klas pierwszych w Zespole Szkół

13 listopada 2017

10 listopada w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W roku szkolnym 2017/18 w polickiej "Białej" jest 384 nowych uczniów.

W uroczystości wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i wielu zaproszonych gości, w tym przedstawiciele Powiatu Polickiego: Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski i Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska. Po przywitaniu, wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu głos zabrała Dyrektor Szkoły Agata Jarymowicz.

  • To wyjątkowy dzień. To właśnie dziś stajecie się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Cytując patrona naszej szkoły: Bądźcie szczęśliwi i do szczęścia prowadźcie innych -mówiła Dyrektor Agata Jarymowicz.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych było głównym punktem piątkowej uroczystości.

"My uczniowie Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach uroczyście ślubujemy należycie wypełniać obowiązki ucznia, pracować sumiennie i uczciwie, nie splamić honoru uczniowskiego i dobrego imienia naszej szkoły"

Po ślubowaniu wręczono nagrody i podziękowania za udział w konkursach i wydarzeniach. Były także występy artystyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr 9. 

W roku szkolnym 2017/18 do polickiej "Białej" uczęszcza 970 uczniów. 132 uczniów stanowi Szkoła Podstawowa, 146 Gimnazjum, 488 Liceum Ogólnokształcące, 135 Technikum, 44 Zasadnicza Szkoła Zawodowa, a 25 Branżowa Szkoła I stopnia. 

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Konrad Nowak


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email