- Powiat Policki - https://policki.pl -

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w Zespole Szkół

10 listopada w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W roku szkolnym 2017/18 w polickiej „Białej” jest 384 nowych uczniów.

W uroczystości wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i wielu zaproszonych gości, w tym przedstawiciele Powiatu Polickiego: Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski i Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska. Po przywitaniu, wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu głos zabrała Dyrektor Szkoły Agata Jarymowicz.

  • To wyjątkowy dzień. To właśnie dziś stajecie się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Cytując patrona naszej szkoły: Bądźcie szczęśliwi i do szczęścia prowadźcie innych –mówiła Dyrektor Agata Jarymowicz.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych było głównym punktem piątkowej uroczystości.

„My uczniowie Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach uroczyście ślubujemy należycie wypełniać obowiązki ucznia, pracować sumiennie i uczciwie, nie splamić honoru uczniowskiego i dobrego imienia naszej szkoły”

Po ślubowaniu wręczono nagrody i podziękowania za udział w konkursach i wydarzeniach. Były także występy artystyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr 9. 

W roku szkolnym 2017/18 do polickiej „Białej” uczęszcza 970 uczniów. 132 uczniów stanowi Szkoła Podstawowa, 146 Gimnazjum, 488 Liceum Ogólnokształcące, 135 Technikum, 44 Zasadnicza Szkoła Zawodowa, a 25 Branżowa Szkoła I stopnia. 

Fotogaleria [1]

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Konrad Nowak


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook’u —> PROFIL [2]

Print Friendly, PDF & Email [3]