Ruszył projekt „PRZYGODA Z FOTOGRAFIĄ”

21 lipca 2021

obiektyw czarnego aparatu

5 lipca ruszył realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach projekt pn. „PRZYGODA Z FOTOGRAFIĄ”. Jest on skierowany do osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności z powiatu polickiego, wykazujących zaburzenia psychiczne.

Fotografia to nie tylko zabawa, czy hobby – jest ona bowiem skuteczną metodą wykorzystywanej w rehabilitacji arteterapii. Za pomocą aparatu fotograficznego osoby z niepełnosprawnościami mogą pokazać innym to, jak postrzegają otaczający ich świat, jakie mają zainteresowania, czy upodobania. Mogą w ten sposób wyrazić siebie. Ponadto fotografia uczy współpracy z innymi osobami, jak również koncentracji, skupienia uwagi na konkretnym elemencie otoczenia. Efekty zakończonej z sukcesem pracy, oprócz radości, dodają fotografowi pewności siebie.

Projekt „PRZYGODA Z FOTOGRAFIĄ” zakłada organizację trzech spotkań o tematyce fotograficznej – w każdym z nich będzie mogło wziąć udział 15 osób z niepełnosprawnościami. Podczas zajęć uczestnicy poznają techniki wykonywania zdjęć, ich obróbkę, a także dowiedzą się ciekawostek na temat historii fotografii. Zorganizowana zostanie również sesja fotograficzna w plenerze lub w studiu. Na zakończenie projektu, które przewidziane jest na koniec grudnia br., wydany zostanie kalendarz na rok 2022, w którym znajdą się fotografie wykonane przez uczestników podczas sesji.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą kontaktować się z organizatorami za pośrednictwem numeru telefonu 739 064 535 lub bezpośrednio podczas codziennych zajęć w Powiatowym Klubie Samopomocy w Policach przy ul. Kresowej 5 w godz.16.00-20.00.

To już drugi tego typu projekt realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach. Zeszłoroczny projekt pod nazwą „Sztuka zwierciadłem duszy – ARTETERAPIA POPRZEZ FOTOGRAFIĘ” cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników.

Projekt „PRZYGODA Z FOTOGRAFIĄ” jest współfinansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jako zadanie publiczne w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

 

Tekst: Jakub Siusta

Foto: Pixabay


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

 

Drukuj Drukuj Email Email