Rozpoczęły się 58.”Etapowe Regaty Turystyczne”

25 lipca 2022

Oficjalne otwarcie Etapowych Regat Turystycznych w Marinie Trzebież

23 lipca br. w Marinie Trzebież, rozpoczęły się 58. "Etapowe Regaty Turystyczne", które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń odbywających się m. in. na terenie Powiatu Polickiego. Rozgrywane są tradycyjnie na akwenach: Zalewu Szczecińskiego, Morza Bałtyckiego, Zalewu Kamieńskiego między portami Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

Udział w uroczystości otwarcia regat wzięli m.in.: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba, sołtys Trzebieży Małgorzata Siemianowska oraz Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Marcin Raube.

Celem wydarzenia jest rozwijanie i upowszechnianie turystyki żeglarskiej oraz promowanie walorów turystycznych i krajobrazowych regionu. Regaty cieszą się dużą popularnością głównie dlatego, że rozgrywane są w czasie wakacji. W tygodniowej, żeglarskiej rywalizacji w kilku wyścigach biorą udział całe rodziny.

Organizatorem wodnych zmagań jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

Organizację regat pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, od lat wspiera wiele instytucji i podmiotów, w tym m. in. Powiat Policki.

Podsumowanie i uroczyste zakończenie regat zaplanowano na niedzielę 31 lipca br. również w Trzebieży.

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Jaguszewska, Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Gracjan Broda,  dziennikpolicki.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email