Powiatowe obchody Święta Policji

22 lipca 2022

Powiatowe obchody Święta Policji wspólne zdjęcie wszystkich zebranych gości

W piątek, 22 lipca br. Komenda Powiatowa Policji w Policach obchodziła oficjalne uroczystości związane ze Świętem Policji. Akademia, podobnie jak w roku ubiegłym, odbyła się na dziedzińcu Komendy.

Obchody Święta Policji były okazją do wręczenia awansów, odznaczeń i wyróżnień.

W tym roku, w Komendzie Powiatowej Policji w Policach mianowanych na wyższe stopnie służbowe w Policji zostało 26 policjantów.

W obchodach Święta Policji udział wzięli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, w tym Burmistrz Polic Władysław Diakun, Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba, Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Sekretarz Gminy Kołbaskowo Janusz Kwidzyński oraz Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, która wygłosiła krótkie przemówienie, składając przy okazji życzenia Wszystkim Funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym bezpiecznych powrotów do domu oraz podziękowanie za pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Święto Policji przypada w rocznicę powołania w 1919 r., polskiej Policji Państwowej (24 lipca). Ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 r., przy nowelizacji ustawy o Policji.

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Jaguszewska, Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Paulina Wiercioch, Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email