Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej nr 3920Z na odcinku Dołuje-Stobno

20 czerwca 2023

Sygnalizacja świetlna na remontowanym odcinku

Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej nr 3920Z na odcinku Dołuje-Stobno. 

W związku z tym, od 20 czerwca do 30 września 2023 r. droga będzie nieprzejezdna. Objazd prowadzić będzie przez miejscowości Stobno, Mierzyn, Skarbimierzyce i Dołuje. Będzie możliwy jednokierunkowy dojazd do firm od strony miejscowości Stobno.

Wykonawcą inwestycji jest firma Eurovia Polska S.A., która wykona prace za kwotę 7 564 260,47 zł. Przewidziany termin zakończenia to koniec października br. 

W ramach inwestycji zostanie zmodernizowany odcinek o długości 2,5 kilometra, od skrzyżowania z Drogą Krajową 10 w Dołujach do pierwszego skrzyżowania w Stobnie, za wyjątkiem krótkiego odcinka od przychodni w Dołujach do lapidarium, który był remontowany kilka lat temu.

Na realizację inwestycji Powiat Policki otrzymał 2 miliony złotych z III edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - PGR, 3 miliony złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego i 1 400 000,00 zł z budżetu Gminy Dobra. Pozostałą kwotę przeznaczył Powiat Policki ze swojego budżetu.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: GMP Plan Sp. z o.o.


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email