Rozpoczął się rok szkolny 2019/2020

3 września 2019

2 września rozpoczął się rok szkolny 2019/2020. W największej szkole Powiatu Polickiego będzie się uczyć 1200 uczniów.

Mowa o Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. W tym roku szkolnym w murach tej szkoły będzie się uczyć około 1200 uczniów. Dla porównania, w ubiegłym roku szkolnym było 950 uczniów. W nowym roku szkolnym będzie 51 oddziałów. 

W internacie przebywa 250 wychowanków w dwóch budynkach (w Policach i w Tanowie). Dla porównania w ubiegłym roku było 199 wychowanków w internacie w Policach.

Nie będzie dwuzmianowości ani zajęć w soboty. Zajęcia będą się kończyły około godz. 17.00.

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego oprócz uczniów, nauczycieli i rodziców wzięli udział przedstawiciele Powiatu Polickiego: Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Agnieszka Bąk.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach w nowym roku szkolnym będzie 36 oddziałów, w tym m. in. 4 klasy w Szkole Branżowej I stopnia (w sumie 7 oddziałów w Szkole Branżowej), 2 oddziały przedszkolne, 2 klasy w Szkole Przysposabiającej do Pracy (w sumie 4 oddziały), 18 oddziałów w Szkole Podstawowej i 2 oddziały w Szkole Policealnej. W sumie przyjęto 248 uczniów.

Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty zobligowało dyrekcję placówki do przyjmowania wszystkich chętnych kandydatów, którzy spełnili warunki rekrutacyjne, z powodu braku podobnej placówki na tym obszarze województwa zachodniopomorskiego.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tanowie nabór jest na takim samym poziomie jak w ubiegłym roku szkolnym, ponieważ w ośrodku nie ma więcej miejsc. Z powodu większej liczby uczniów ze sprzężeniami należało rozdzielić dwie klasy. W związku z tym są 2 oddziały więcej.

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży przebywa aktualnie 40 uczniów. W nowej szkole, jaką jest Szkoła Branżowa I stopnia przebywa 13 uczniów. Przewiduje się, że liczba uczniów wyniesie 48. Planowane jest uruchomienie 6 osobowej grupy usamodzielniania.

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego jest taka sama liczba słuchaczy jak w roku ubiegłym, czyli 41 osób.

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Bąk/Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Konrad Nowak


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email