Koncert z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

3 września 2019

W niedzielę 1 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się koncert z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Niedzielny koncert był muzyczno-literackim dziełem z dialogiem poezji, muzyki i sztuk wizualnych. Miał oddać tragizm i smutek panujący podczas wojny. Koncert był premierowym wykonaniem kompozycji Lacrimorium „Miejsce Łez” autorstwa Piotra Brody. Muzyka opatrzona została tekstami Ireny Naumowicz i Konrada Pawickiego.

Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach wystąpili także aktorzy: Adrianna Janowska-Moniuszko i Przemysław Walich, Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch oraz kwartet smyczkowy String Girls Band w składzie: Maria Radoszewska, Izabela Lazar, Edyta Hedzielska i Natalia Szwarczak.

W koncercie wzięło udział wielu Mieszkańców Powiatu Polickiego. Nie zabrakło przedstawicieli samorządu powiatowego: Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka, Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Cezarego Arciszewskiego i Wicestarosty Polickiego Joanny Napiwodzkiej.

Organizatorem koncertu był Burmistrz Polic.

Tekst: Miejski Ośrodek Kultury w Policach, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Internet


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email