Rozbudowa drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin – Warnik na odcinku Szczecin – Stobno, Etap II – m. Stobno – postęp prac

14 maja 2024

Aktualnie w ramach inwestycji Powiatu Polickiego we współpracy z Gminą Kołbaskowo pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin – Warnik na odcinku Szczecin – Stobno, Etap II – m. Stobno”, roboty budowlane są prowadzone w miejscowości Stobno na odcinku od posesji nr 17a do posesji nr 6 oraz w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową Nr 3920Z Dołuje - Przecław (skrzyżowanie na Będargowo za przejazdem kolejowo-drogowym).

Do tej pory na ww. odcinku m.in. wybudowano kanalizację deszczową oraz ułożono konstrukcję jezdni do warstwy wiążącej (warstwa ścieralna zostanie ułożona na całości inwestycji na przełomie sierpnia i września 2024 r.).

Obecnie trwają prace związane z budową chodników, ciągu pieszo-rowerowego, ścieżki rowerowej, zatok autobusowych i miejsc parkingowych. Po ich ukończeniu Wykonawca rozpocznie następne etapy inwestycji.

W kolejnym etapie zostanie przebudowana droga powiatowa Nr 3923Z na odcinku od posesji nr 17a do skrzyżowania na Będargowo oraz na odcinku od posesji nr 6 do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 3922Z Stobno – Mierzyn.

O terminie ich rozpoczęcia, będziemy Państwa informować na bieżąco.

Termin zakończenia całości inwestycji pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin – Warnik na odcinku Szczecin – Stobno, Etap II – m. Stobno”, planowany jest na koniec września 2024 r.

Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 11 milionów złotych, z czego niecałe 5 milionów złotych Powiat Policki pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych i nieco ponad 5 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Fotogaleria

Tekst i Foto: Agnieszka Siek, Wydział Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach/red. Agnieszka Jaguszewska, Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email