Różane Dożynki w Dobrej

19 sierpnia 2018

W środę 15 sierpnia odbyła się 24. edycja Różanych Dożynek w Gminie Dobra. Tegoroczne święto plonów po raz kolejny przyciągnęło mieszkańców naszej gminy oraz gości z sąsiednich miejscowości. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Dożynkowe święto rozpoczęło się o godz. 14:00 mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Królowej Świata w Dobrej. Następnie orszak mieszkańców prowadzony przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej z Płot udał się w kierunku boiska przy ulicy Sportowej, gdzie uroczystego otwarcia imprezy dokonali Wójt Gminy Teresa Dera i członek Rady Gminy Grzegorz Śliwiński. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Powiatu Polickiego: Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski i Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki.

Tegoroczna edycja, pomimo zmiennej pogody, po raz kolejny przyciągnęła wielu mieszkańców gminy Dobra i sąsiednich miejscowości. Dla osób, które świąteczne popołudnie postanowiły spędzić na boisku sportowym w Dobrej, organizatorzy Różanych Dożynek zapewnili wiele atrakcji. 

Nie zabrakło musztry paradnej w wykonaniu orkiestry z Płot, występów zespołów ludowych oraz widowiska z udziałem Klubu Kawaleryjskiego im. XII Pułku Ułanów Podolskich. Swoje umiejętności artystyczne pokazali również przedstawiciele sołectw wchodzących w skład Gminy Dobra.

W ramach Różanych Dożynek odbyły się także spotkania z autorami powieści: Dorotą Schrammek i Pauliną Pietras, targ z książkami, warsztaty ogrodnicze oraz pokazy psów ratowniczych.. W trakcie trwania zabawy odbyły się też konkursy m.in. na najładniejszą kompozycję kwiatową i najokazalsze płody rolne. Nie zabrakło również pokazów karate.

Na scenie Różanych Dożynek zaprezentowały się też zespoły muzyczne: Boys Band i Baflo. Impreza zakończyła się pokazem sztucznych ogni.

Fotogaleria

Tekst: Gmina Dobra 24

Foto: Gmina Dobra 24, dobraszczecinska.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email