Aktywne wakacje w Domu Dziecka w Tanowie

20 sierpnia 2018

Wychowankowie Domu Dziecka w Tanowie spędzają czas podczas wakacji zarówno spokojnie, jak i aktywnie. Prowadzone są także prace remontowe.

  • Żeby zapewnić wychowankom spokojny i bezpieczny wypoczynek po trudach roku szkolnego na miejscu dokonaliśmy drobnych napraw na placówkowym boisku. Dzieci korzystają z boiska do siatkówki i piłki nożnej gdzie założyliśmy nowe siatki, odświeżyliśmy też nową farbą huśtawki i bramki. Dla ochłody w upalne dni postawiliśmy również na boisku basen ogrodowy - mówi Barbara Zamachowska Dyrektor Domu Dziecka w Tanowie. 

W czasie wakacji przebywa w placówce 14 wychowanków. Pozostali korzystają z urlopowań do swoich rodzin biologicznych i zaprzyjaźnionych.

Zarówno dla wychowanków pozostających w placówce, jak i korzystających z urlopowań organizowane są różnego rodzaju zajęcia.

Na początku wakacji pięciu harcerzy z tanowskiej drużyny harcerskiej było na obozie harcerskim, a troje z drużyn polickich na swój obóz pojechało w piątek 3 sierpnia i wróciło 14 sierpnia. Trzech chłopców pojechało na wymarzony obóz militarny do Mrzeżyna (6-16 lipca) w nagrodę za dobre wyniki w nauce.

Młodsze dzieci od 2 do 7 lipca uczestniczyły w półkoloniach językowych w Szczecinie, organizowanych we współpracy z Kościołem Ewangelicznych Chrześcijan, gdzie wychowawczynie i starsi wychowankowie jako wolontariusze prowadzili zajęcia. Ośmiu starszych wychowanków od 21 do 28 lipca było na obozie językowym na Kaszubach organizowanych również przez ten Kościół.

Troje naszych laureatów konkursu Festiwal Radosnych Serc było na uroczystościach finałowych w Bydgoszczy, zwiedzając przy okazji Toruń (4-7 lipca).

Od 13 do 19 sierpnia 10 wychowanków było na obozie z warsztatami filmowymi w Ińsku, a od 23 do 26 sierpnia wszyscy chętni wychowankowie wyjadą do Legolandu na coroczną wycieczkę organizowaną dla nich przez zaprzyjaźnioną z placówką firmę Fairwind.

Dwoje pełnoletnich wychowanków podjęło w czasie wakacji pracę, a dwóch starszych uczestniczy w prowadzonym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach projekcie "Lokomotywacja".

Ponadto prowadzone są normalne prace z rodzinami biologicznymi. Są także warsztaty z konstruowania balonów na ogrzane powietrze.

Tekst i Foto: Dom Dziecka w Tanowie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email