Rowerowy rajd z okazji stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

17 września 2018

16 września br. Klub rowerowy Sama Rama zorganizował rajd z okazji przypadającej na ten rok setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Licznie przybyłym na start uczestnikom dopisywał dobry nastrój. Uśmiech na twarzy podobnie jak doskonała pogoda towarzyszyły im przez całą trasę tej szczególnej rowerowej wycieczki. Uczestnikami wydarzenia byli nie tylko członkowie klubu, ale również jego przyjaciele i miłośnicy rowerowych wypraw. Pośród nich byli również Władysław Diakun  Burmistrz Polic oraz jego zastępca Jakub Pisański.

Rajd rozpoczął się punktualnie o godz. 9:00. Uczestnicy wyruszyli z pod figury św. Jana Pawła II w Policach w kierunku Zalesia, gdzie zaplanowano odpoczynek i ciepły posiłek. W drodze do siedziby Nadleśnictwa Trzebież, uczestnicy rajdu zapalili znicze pod głazem stulecia w Niekłończycy oraz odwiedzili malowniczy zakątek sołectwa Uniemyśl. W drodze powrotnej, znicze zostały zapalone pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu, który został odsłonięty dla ich upamiętnienia w 1967 r. w Trzeszczynie.  Nie zapomniano, także o złożeniu kwiatów pod  kamieniem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Parku Solidarności w Policach. Punktem końcowym wycieczki rowerowej były dożynki w Przęsocinie.

Rowerowy Rajd z okazji stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zrealizowany został pod patronatem Powiatu Polickiego i Gminy Police.

Fotogaleria

Tekst i foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju,Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email