Dożynki w Przęsocinie

17 września 2018

Tradycyjne święto plonów zorganizowane przez Sołectwo Przęsocin odbyło się 16 września br.

Obchody rozpoczęto Mszą świętą, podczas której poświęcono specjalnie wypieczony na tę okazję chleb z tegorocznych zbiorów oraz wieniec dożynkowy.

Po mszy, goście udali się na biesiadę, która podobnie jak w latach ubiegłych odbyła się na placu przed świetlicą Rady Sołeckiej. W wydarzeniu udział wzięli nie tylko mieszkańcy, ale również zaproszeni goście i uczestnicy rajdu rowerowego zorganizowanego pod patronatem Powiatu Polickiego i Gminy Police przez Klub Rowerowy Sama Rama, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przybyłych gości, starostowie dożynek wraz przedstawicielami samorządu gminnego i powiatowego, poczęstowali poświęconym chlebem.

Władysław Diakun Burmistrz Polic, skierował szczególne słowa uznania do starostów tegorocznych dożynek, podkreślając ich zaangażowanie w działalność rolniczą.

Gratulacje i życzenia w związku z obchodzonym w tym dniu świętem, wszystkim mieszkańcom na ręce pani Zofii Hlek Sołtys Przęsocina, w imieniu Powiatu Polickiego złożyli Andrzej Bednarek Starosta Policki oraz Waldemar Echaust Radny Powiatu Polickiego.

Wydarzenie zostało wsparte m. in. przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach oraz Powiat Policki.

Fotogaleria

Tekst i foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju,Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email