Przedstawiono bohaterów z gminy Dobra

29 października 2018

Podczas XLVI sesji Rady Powiatu w Policach przedstawiono bohaterów z gminy Dobra, którzy uratowali mężczyznę znajdującego się w płonącym budynku.

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 października przy ul. Krajobrazowej w Dobrej. Strażak Piotr Zygmański z OSP Dobra i sierż. sztab. Marek Młodawski z Komisariatu Policji w Mierzynie pomimo zerowej widoczności i braku asysty kontynuowali akcję poszukiwawczą mężczyzny znajdującego się w zadymionym budynku, który uległ pożarowi. 

O wyróżnienia dla bohaterów wnioskowała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera. Uroczystość wręczenia medali odbyła się podczas sesji Rady Gminy Dobra. W piątek 26 października możliwość złożenia gratulacji mieli radni Rady Powiatu w Policach. 

  • Taka postawa jest godna naśladowania i zasługuje na wyróżnienie. Jest mi niezmiernie miło, że mogłem choć w takiej formie uhonorować ludzi, tak bardzo oddanych służbie drugiemu człowiekowi. Pragnę podkreślić, że medale te zostały przyznane właśnie po raz pierwszy od momentu ustanowienia takiej formy honorowej nagrody – mówi Andrzej Bednarek Starosta Policki.

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email