Przebudowa odcinka drogi nr 3923Z Szczecin – Warnik idzie zgodnie z planem

15 lipca 2020

Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin - Warnik na odcinku od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 3922Z Stobno - Mierzyn jest realizowana zgodnie z planem. Termin zakończenia prac wyznaczono na 15 października tego roku.

Aktualnie prowadzonych jest kilka prac:

  • prace brukarskie,
  • przygotowywanie podłoża pod budowę ciągu rowerowo-pieszego.
  • wykonywanie warstw konstrukcyjnych ciągu pieszo – rowerowego,
  • rozbiórka istniejących zatok autobusowych i chodników,
  • rozbiórka konstrukcji jezdni na ostatnim kilometrowym odcinku,
  • zabezpieczenie istniejącej infrastruktury podziemnej.

Wartość umowy to 13 309 330,40 zł. Wykonawca ma czas na zrealizowanie przedmiotu umowy do dnia 15 października 2020 r. 

  • Jest to długo wyczekiwana przez mieszkańców Gminy Kołbaskowo inwestycja, której celem jest poprawa stanu nawierzchni oraz poprawa bezpieczeństwa na wskazanym odcinku drogi. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę konstrukcji jezdni i jej poszerzenie do 6 metrów, budowę chodników oraz ciągu pieszo-rowerowego - mówi Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Na realizację inwestycji Powiat Policki uzyskał dotację z Funduszu Dróg Samorządowych, Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Gminy Kołbaskowo. Wykonawcą inwestycji jest firma STRABAG Sp. z o.o.

  • Ze względów ekonomicznych projekt ten został podzielony na dwa etapy i dofinansowaniem objęty jest wyłącznie pierwszy etap inwestycji - czyli odcinek od ul. Okulickiego do skrzyżowania z drogą na Mierzyn, czyli ten który jest najbardziej problematyczny dla mieszkańców - wyjaśnia Magdalena Sochanowska, Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Podczas przebudowy odcinka obowiązują zmiany, które dotyczą kierowców. Ruch pojazdów odbywa się tylko na odcinku drogi od ulicy Okulickiego do skrzyżowania w kierunku Rajkowa. Na dalszym odcinku obowiązuje zakaz ruchu pojazdów, z wyjątkiem dojazdu do posesji oraz komunikacji miejskiej. Wprowadzono także ruch wahadłowy. 

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: www.police.naszemiasto.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email