Przebudowa drogi powiatowej w Dobrej

20 kwietnia 2016

18 kwietnia rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej Dobra – Bartoszewo w ciągu ulic Granicznej i Dębowej. Termin zakończenia prac zaplanowano na 30 września br.


Na czas realizacji robót wprowadzony został ruchu wahadłowy. Kierowcy jadący tą drogą mogą liczyć się z utrudnieniami.


- Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zaplanowanie swojej podróży w sposób uwzględniający zwiększony czas oczekiwania na przejazd – mówi Magdalena Sochanowska naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.


Przebudowa drogi powiatowej realizowana jest przez firmę EUROVIA POLSKA S.A. przy współudziale środków finansowych otrzymanych od Gminy Dobra oraz z budżetu Państwa w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.” Całkowity koszt przebudowy wynosi 2 448 110,05 zł. 50 % tej kwoty pochodzi z budżetu Państwa. Pozostała kwota została podzielona równo pomiędzy Powiatem Polickim, a Gminą Dobra.


Planowany termin ukończenia prac to 30 września 2016 r. W ramach tej inwestycji dokończona zostanie budowa kanalizacji deszczowej, chodników oraz oświetlenia ulicznego, a co najważniejsze wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na odcinku od ronda przy Urzędzie Gminy w Dobrej do ul. Bukowej (z pominięciem odcinka remontowanego w 2015 r.).

Fotogaleria

Drukuj Drukuj Email Email