Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

25 kwietnia 2022

Zwycięzcy turnieju bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z przedstawicielami policji i powiatu polickiego na wspólnym zdjęciu

W czwartek 21 kwietnia na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury młodego społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. To pierwszy konkurs po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią. W zawodach wzięli udział przedstawiciele trzech szkół z powiatu polickiego: Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach.

W trakcie zawodów uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy, jak również jazdy po torze przeszkód.

Zawody były podzielone na cztery etapy. Najpierw uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy, zawierających 35 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego. Następnie uczestnicy byli oceniani przez ratowników medycznych pod kątem umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnym etapem była jazda rowerem po miasteczku rowerowym, po czym zawodnicy mieli za zadanie pokonać na rowerze tor przeszkód.

Zwycięzcami konkursu w grupie młodszej zostali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej, a w grupie starszej uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu. Zwycięzcy wezmą udział w wojewódzkim turnieju BRD.

Puchary i nagrody wręczali I Zastępca Komendanta Powiatowego w Policach, Komendant Straży Gminnej z Dobrej, Ryszard Budzisz Dyrektor SOSW nr 1 w Policach oraz Agnieszka Bąk Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury i Agnieszka Rychlik-Bakalarz Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach.

Nagrody ufundowane zostały przez Grupę Azoty Police S.A., Powiat Policki, Gminę Police, Gminę Dobra, Gminę Kołbaskowo oraz Polski Związek Motorowy.

Fotogaleria

Tekst: Komenda Powiatowa Policji w Policach, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email