Powiatowy Klub Samopomocy w Policach świętuje rok istnienia

4 grudnia 2019

3 grudnia obchodzono pierwszą rocznicę powstania Powiatowego Klubu Samopomocy w Policach.

Działalność Klubu jest skierowana do osób po kryzysach psychicznych. Klub funkcjonuje przy ulicy Kresowej 5 w Policach i jest otwarty od poniedziałku do piątku od 16:00 do 20:00. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Zapewnienie funkcjonowania Powiatowego Klubu Samopomocy w Policach jest finansowane ze środków z budżetu państwa otrzymanych przez Powiat Policki od Wojewody Zachodniopomorskiego w ramach Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za Życiem". Samorząd powiatowy zapewnił pomieszczenia na funkcjonowanie placówki.

W uroczystości wzięli udział uczestnicy i gospodarze Powiatowego Klubu Samopomocy w Policach oraz przedstawiciele Powiatu Polickiego: Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach Edyta Rudecka oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach Halina Michalak, a także Dyrektor SOSW nr 1 w Policach Ryszard Budzisz. 

  • Zajęcia w Klubie są rozłożone tematycznie. W jednym dniu są grupowe spotkania z psychologiem, na drugi dzień związane z terapią zajęciową. W planie są też zajęcia klubowe, spotkania indywidualne z psychologiem, psychiatrą. Prowadzimy również pracę socjalną, np. pomagamy w załatwianiu spraw urzędowych, chociażby związanych z uzyskaniem renty. Służymy kompleksowym wsparciem i pomocą. Planujemy także wspólne wyjścia na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne - mówi Emilia Raczkowska prezes Stowarzyszenia na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach.

Powiatowy Klub Samopomocy w Policach prowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania Klubu dostępne pod adresem.

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email