Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Powiatu Polickiego

10 października 2017

9 października odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Polickim.

Zgromadzeni przedstawiciele samorządów, a także służb odpowiadających za bezpieczeństwo mieszkańców omawiali kwestie kontynuacji działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Powiatu Polickiego - to między innymi doświetlenie przejść dla pieszych na terenie Polic. 

Spotkanie poświęcone było między innymi realizowanym inwestycjom drogowym oraz planom w tym zakresie na rok przyszły. Powiat Policki aktualnie remontuje wiadukt drogowy w Policach-Mścięcinie i drogi w Siadle Gónym. Zakończono już modernizację ulicy Długiej w Mierzynie. Wartość tych inwestycji wynosi ponad 10 milionów złotych.

Omówiono również działania prewencyjne, w tym III edycję projektu "Na drodze wybierz Życie" współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie.

W trakcie spotkania dokonano prezentacji spotów edukacyjnych przygotowanych w ramach ww. projektu. Dystrybucja i emisja materiałów video nastąpi już niebawem.

Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Polickim powołana została przez Starostę Polickiego 30 stycznia 2015 r.

Jej zadaniem jest realizacja działań z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stanowi platformę do wymiany doświadczeń i dyskusji, w wyniku których określane są priorytety w działaniach podejmowanych we współpracy Powiatu Polickiego z Gminami: Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police, a także Policją i Strażami Gminnymi.

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email