Powiat Policki otrzymał dofinansowanie do programu „Senior+”

26 maja 2022

Starosta Policki Andrzej Bednarek przemawia, a w tle Wojewoda Zachodniopomorski

116 tysięcy 640 złotych otrzymał Powiat Policki w ramach tegorocznej edycji "Senior+". Ponadto w ramach tegorocznej edycji "Opieka 75+" do budżetu Powiatu Polickiego trafiło kolejne 9 tysięcy 568 złotych.

Uroczyste podpisanie umów odbyło się w siedzibie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Umowy z Wojewodą Zachodniopomorskim Zbigniewem Boguckim podpisał Starosta Policki Andrzej Bednarek, w obecności Członka Zarządu Powiatu w Policach Beaty Chmielewskiej, Skarbnik Powiatu Polickiego Teresy Kalinowskiej i posła na Sejm RP Leszka Dobrzyńskiego.

Obecnie w województwie zachodniopomorskim funkcjonuje 49 placówek "Senior+", w tym jedna w Powiecie Polickim, przy ul. Korczaka w Policach.

Kolejne dofinansowanie trafiło do Powiatu Polickiego w ramach programu "Opieka 75+". Program powstał z myślą o starszych i samotnych osobach w wieku 75 lat i więcej. Jego celem jest poprawa jakości życia, poprzez zwiększenie dostępności do usług opiekuńczych.

Dofinansowanie na realizację tego programu otrzymała także Gmina Police. Do budżetu Gminy Police trafiło 250 tysięcy złotych.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Michał Ruczyński/rzecznik prasowy Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email