Powiat Policki z nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pn. „Samorząd Przyjazny Rodzinie”

3 lipca 2017

Powiat Policki zwyciężył w konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pod nazwą "Samorząd Przyjazny Rodzinie". 

Taką informację przekazała Dorota Rybarska-Jarosz dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie podczas XXXI sesji Rady Powiatu w Policach. Nagrodą w konkursie jest otrzymanie tytułu "Samorządu Przyjaznego Rodzinie" oraz 100 tysięcy złotych jako wkład w dalsze działania na rzecz rodziny. 

  • Powiat Policki jest jednym z nielicznych powiatów, w którym wprowadzone są unikatowe rozwiązania na rzecz rodziny. Pozyskiwane są duże środki zewnętrzne, wspierane są organizacje pozarządowe. Państwa pracownicy mają wiele pomysłów na dalszy rozwój w tym zakresie. Jesteście w absolutnej czołówce i awangardzie działań społecznych. To widać na tle 21 powiatów w naszym województwie - mówiła Dorota Rybarska-Jarosz dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie.

Działania podejmowane przez Powiat Policki na rzecz rodziny i polityki społecznej to między innymi:

  • prowadzenie Dziennego Domu Senior-Wigor w Policach - przy współpracy z Gminami Powiatu Polickiego
  • prowadzenie Domu Samotnej Matki w Karwowie
  • działania hospicyjne
  • działania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (hostel, aspiranci pracy socjalnej)
  • działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach przy współpracy PCPR (szkoła dla rodziców, mediacje rodzinne)
  • programy terapeutyczno-wychowawcze

Powiat Policki realizuje także Powiatową Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych, Powiatowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie i Program Rozwoju Pieczy Zastępczej.

  • Cieszymy się z tego wyróżnienia. Podejmujemy wiele działań i inicjatyw na rzecz rodziny i kwestii społecznych. Podziękowania należą się pracownikom Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich, którzy bezpośrednio sprawują opiekę nad tymi działaniami - mówi Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Nagroda "Samorząd Przyjazny Rodzinie" zostanie wręczona przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. 

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

na zdjęciu: Dorota Rybarska-Jarosz dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email