Powiat Policki „Liderem Ekonomii Społecznej”

12 grudnia 2016

Powiat Policki zwyciężył w konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego "Lider Ekonomii Społecznej" i otrzymał nagrodę główną w kategorii "Samorząd przyjazny ekonomii społecznej". 

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się podczas Konferencji "Rola samorządu w rozwoju ekonomii społecznej". 

Powiat Policki został doceniony za działania na rzecz ekonomii społecznej, to między innymi wieloletnie wspieranie inkubatora ekonomii społecznej, oraz użyczenie budynków Stowarzyszeniu "SOS dla Rodziny" na prowadzenie Centrum Integracji Społecznej, w którym działa restauracja i hotel. 

Konkurs rozstrzygany jest w czterech kategoriach: samorządy przyjazny ekonomii społecznej, podmiot ekonomii społecznej, animator ekonomii społecznej oraz przyjaciel ekonomii społecznej. 

Nagrody wręczano już po raz czwarty. W konkursie "Lider Ekonomii Społecznej" nagradzane są osoby, organizacje i instytucje, które propagują ideę ekonomii społecznej. 

Statuetkę "Lidera Ekonomii Społecznej" z rąk Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego odebrali Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach oraz Mariusz Sarnecki Wicestarosta Policki.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Drukuj Drukuj Email Email