Polski Związek Motorowy ma 70 lat

10 marca 2020

W sobotę 7 marca w szczecińskim hotelu Vulcan 70 urodziny obchodził Polski Związek Motorowy. Nie zabrakło odznaczeń, wyróżnień i słów z podziękowaniami. 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się pierwsi członkowie związku oraz partnerzy. Powiat Policki reprezentowali Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach Ryszard Budzisz.

Po powitaniu zaproszonych gości, przedstawiono historię Polskiego Związku Motorowego. Przypomniano o znanych szczecinianach, którzy należeli do związku. To między innymi Bogdan Walknowski - członek kadry narodowej, rajdowiec startujący w Rajdzie Kormorana, Rajdzie Polski czy Rajdzie Fiata i Radzie.

Honorowym prezesem Polskiego Związku Motorowego jest Franciszek Jarzyński, który otrzymał tytuł Pioniera Szczecina. W Zarządzie Okręgowym obecnie jest sfederowanych 25 klubów z 930 członkami.

Pierwszym prezesem związku był Franciszek Jarzyński. Następnie Mieczysław Górski, Dionizy Klimas, Włodzimierz Łyczywek, Józef Liszczak, a obecnie Andrzej Ptak.

Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia i podziękowania. Wśród wyróżnionych znaleźli się między innymi Starosta Policki Andrzej Bednarek i Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach Ryszard Budzisz.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email