Policzanie punktują w rywalizacji Łuków Bloczkowych i Barebow

11 czerwca 2019

Zwycięstwo zawodnika UKS DEFMAR Police Dominika Nowaka w II Rundzie Pucharu Polski w kategorii Barebow.

W miniony weekend (08-09.06.2019r.) odbyła się II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow w Skorkowie w województwie świętokrzyskim.

Policki klub Akademia Łucznictwa i Sportów Strzeleckich UKS DEFMAR Police reprezentowało dwóch zawodników:

Dominik Nowak - łuk barebow (goły łuk bez celownika)
Tomasz Chmielewski - łuk bloczkowy

Zawodnicy rywalizowali z łucznikami z całej Polski.

Dominik Nowak został zwycięzcą II Rundy Pucharu Polski w kategorii Barebow, zdobywając 575 pkt. Tym samym w ogólnej klasyfikacji Pucharu Polski znajduje się na 2 pozycji (w I rundzie PP zajął III miejsce).

Tomek Chmielewski - Łuki Bloczkowe - zakończył kwalifikacje na 8 miejscu, zdobywając łącznie 1326 pkt. Po pojedynkach grupowych i eliminacjach zakończył zawody z bardzo dobrym wynikiem i uplasował się na 9 miejscu. Tym samym w ogólnym rankingu Pucharu Polski awansował na 13 pozycję.

Puchar Polski Łuków Bloczkowych i Barebow odbywa się w 4 rundach. Każdy w innym mieście Polski.

Trzecia runda odbędzie się w lipcu w Żołędowie, runda czwarta Finałowa odbędzie się w dniach 10-11 sierpnia w Policach. Finał Pucharu Polski będzie rozgrywany równolegle  z Międzynarodowym Turniejem Śladami Rybaka, którego celem jest upamiętnienie ogromnych osiągnięć zawodników z Powiatu Polickiego z XX wieku. Podczas turnieju organizator przewidział dużo atrakcji dla mieszkańców.

Tekst i Foto: Akademia Łucznictwa i Sportów Strzeleckich UKS DEFMAR Police

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL