Podpisanie umowy na przebudowę i termomodernizację w budynku szkoły w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach

20 czerwca 2022

Przedstawiciele Powiatu Polickiego z wykonawcą robót na wspólnym zdjęciu

W poniedziałek 20 czerwca w Starostwie Powiatowym w Policach podpisano umowę na przebudowę i termomodernizację w budynku szkoły w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Zadanie realizowane będzie w ramach projektu "Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w Powiecie Polickim"

Umowę podpisali Starosta Policki Andrzej Bednarek, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska oraz Rafał Zieliński - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Usługi - Handel, w obecności Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Cezarego Arciszewskiego, Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach Agaty Jarymowicz i Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach Ryszarda Budzisza.

Planowane działania termomodernizacyjne w projekcie to między innymi:

 • modernizacja instalacji co, w tym wymiana grzejników,
 • docieplenie ścian zewnętrznych warstwą styropianu,
 • wymiana drzwi zewnętrznych,
 • docieplenie stropodachu,
 • wymiana stolarki okiennej,
 • modernizacja c.w.u. z niezbędnym wyposażeniem i osprzętem,
 • montaż wentylacji mechanicznej nawiewno – wywiewnej,
 • wymiana oświetlenia na energooszczędne z czujkami ruchu,
 • montaż paneli fotowoltaicznych.

Kwota zadania wynosi 6 242 250 zł, a dofinansowanie 2 446 120,94 zł. Pozostała kwota pochodzi z budżetu Powiatu Polickiego. Termin zakończenia prac przewidziano do końca 2022 roku.

Projekt pod nazwą "Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w Powiecie Polickim" obejmuje budynek szkolny Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, cztery budynki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach oraz budynek hali sportowej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży.

Zakładane efekty projektu to między innymi:

 • redukcja emisji CO2,
 • ograniczenie zużycia EP (energia pierwotna budynku - nieodnawialna),
 • zwiększenie udziału OZE (odnawialne źródła energii),
 • zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej efektywności energetycznej, przy zachowaniu najwyższej efektywności energetycznej i kosztowej.

Projekt pod nazwą „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w Powiecie Polickim” jest dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu energia odnawialna, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo energetyczne oraz w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowita wysokość dofinansowania wynosi 7 413 158 zł. Pozostałe 6 000 000 złotych pochodzi z budżetu Powiatu Polickiego.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

logotyp NFOŚiGW logotyp Iceland Liechtenstein Norway Grants   Logotyp Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Logo z opisem Fundusze Europejskie Program Regionalny Flaga biało-czerwona Rzeczpospolitej Polski Logo Pomorza Zachodniego Flaga Unii Europejskiej z opisem Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Drukuj Drukuj Email Email