Podpisanie umowy na dofinansowanie zadania pn. „Usunięcie niewłaściwie składowanych odpadów przy ul. Kamiennej w Policach”

11 maja 2021

Podpisanie umowy na usunięcie nielegalnie składowanych odpadów przy ul. Kamiennej w Policach

W poniedziałek 10 maja w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie podpisano umowę na dofinansowanie zadania pn. "Usunięcie niewłaściwie składowanych odpadów przy ul. Kamiennej w Policach".

Umowę podpisali Starosta Policki Andrzej Bednarek i Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski.

Całkowity koszt inwestycji polegającej na usunięciu niewłaściwie składowanych odpadów przy ul. Kamiennej w Policach wyniesie 18 milionów złotych.

  • Dofinansowanie w formie bezzwrotnej pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyniesie 15,3 miliona złotych. Pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu Powiatu Polickiego w kwocie około 1,9 miliona złotych i Gminy Police w kwocie około 800 tysięcy złotych - mówi Andrzej Bednarek Starosta Policki.

Inwestycja polegać będzie na wyselekcjonowaniu i recyklingu zgromadzonych odpadów oraz na zrekultywowaniu terenu. Przetarg na inwestycję, która potrwa dwa lata, już został ogłoszony. 

W wydarzeniu wzięli udział między innymi Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Starosta Policki Andrzej Bednarek, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Maciej Chorowski, Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski oraz posłowie na Sejm RP.

Udzielenie dofinansowania umożliwiło działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego (w ramach II osi POIiŚ), które jest wdrażane przez NFOŚiGW we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email